1. Wszystkie dzieci są nasze
2. Książka – mój przyjaciel
3. Na moim podwórku
4. Znam różne zawody
5. Zbliżają się wakacje

Wyjazd do kina TON na spektakl pt.: "Kopciuszek"

Pracowity czas i czerwcowe przyjemności w "jeżykowie"

Spotkanie z bajkopiasrką p. Edytą Ślączko - Poskrobko "Galeony baśni"

Spotkanie z p. bibliotekarką w Filii Bibliotecznej nr 8 Książnicy Podlaskiej

Uroczy baranek Maciej, zwany Monte i dwa rozkicane króliczki

Zajęcia patriotyczne w Muzuem Wojska

Wycieczka do Wioski Indiańskiej w Supraślu

22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi

Zajęcia patriotyczne w Muzuem Wojska

Przygotowania do świąt Wielkanocnych

Muzeum w Ratuszu

Wiosenny tydzień w Jeżykach

Teatr cieni

Tydzień z muzyką na wesoło, czyli zabawy rytmiczne, ciekawe instrumenty i własna muzyka z perkusją

Dzień Dinozaura

EncePence - bajka muzyczna pt.:"Królowa Śniegu"

Warsztaty czytelnicze z autorką książek dla dzieci p. Katarzyną Janowicz-Timofiejew

17 luty - Międzynarodowy Dzień Kota - miauuu...

Walentynki

Baśniowy tydzień w "Jeżykowie"

Jeżyki pamiętają i dbają o zimowe brzuszki ptaszków

Spotkanie ze sztuką - pracowni rzeźbiarza w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego

Jeżyki na warsztatach w pracowni artystycznej MW

Spotkania ze sztuką

W ramach cyklu “Spotkania ze sztuką” dzieci obejrzały różne pałace i zamki oraz same wykonały swój własny “mini-zamek Pani Zimy” z materiałów wtórnych.

Karmnik

Chociaż pogoda za oknem nie dopisuje to Jeżyki pamiętają o tym by dokarmiać głodne zwierzęta. Nawet stworzyły własny grupowy karmnik z ptaszkami, które zostały z nami na zimę.

Bal karnawałowy

Dzieci z grupy Jeżyki poznały barwy podstawowe w teorii i w praktyce, ucząc się tworzyć z nich barwy pochodne. Mieszanie kolorów to super sprawa i zabawa.

Cztery pory roku w sztuce

Jeżyki także powitały Nowy 2022 Rok

Popołudnie z matematyką z wykorzystaniem świątecznych materiałów plastycznych

Wioska Świętego Mikołaja

7 grudnia 2021 r. grupa Jeżyki wybrała się do Wioski Świętego Mikołaja na świąteczne warsztaty. Dzieci miały możliwość zobaczenia Chatki Święto Mikołaja i spotkania się z Nim, a także podejrzały Jego magazynek prezentów. Co więcej, skosztowały przepysznych pierniczków i zimowej herbatki podczas warsztatów z Elfami, razem z Nimi Jeżyki także dobrze się bawiły podczas wspólnych atrakcji. Na sam koniec dzieci napisały list do Świętego Mikołaja, wysyłając go na poczcie u Elfów. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał również certyfikat Honorowego Gościa Wioski. To tylko część atrakcji jakie miały nasze przedszkolaki, bo naprawdę był to był dzień pełen wrażeń.

Mikołajki

W bibliotece

W tym tygodniu Jeżyki odwiedziły Filię Biblioteczną nr 8 Książnicy Podlaskiej. Podczas zajęć bibliotecznych rozbudzaliśmy zainteresowanie czytelnicze wśród naszych najmłodszych pociech, które było naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Dzieci poznały wiele rodzajów książeczek dostosowanej dla ich grupy wiekowej. Obejrzały filmiki o tym jak trzeba dbać o książeczki i o Śwince Peppie w bibliotece, a także pani bibliotekarka przeczytała naszym milusińskim “Kicię Kocię w bibliotece”. Jeżyki dowiedziały się, że biblioteka to nie tylko wypożyczalnia książek, ale również czytelnia, miejsce do gier planszowych, czy też odrabiania prac domowych…

Dzień Misia

Dzień Życzliwości

Jeżyki 22 listopada świętowały Dzień Życzliwości. Dzieciaczki poznały znaczenie słowa “życzliwość”, podjęły się także wzywania, jakim było wypicie soku z cytryny i przy okazji zjadały się przy tym żółciutką cytrynką. Wykonywały również przepiękne słoneczka jako znak życzliwości. Tego dnia, Jeżyki starały się być życzliwe wobec siebie i kolegów oraz koleżanek z grupy.

Kolorowe i zdrowe kanapeczki polecają się na drugie śniadanie

Chociaż zdrowy tydzień już za nami, to Jeżyki w ramach podsumowania ubiegłego tygodnia zrobiły wg własnego pomysłu i ulubionych smaków kolorowe, zdrowe oraz przepyszne kanapeczki.

Ścieżka sensoryczna z darów jesieni

Jeżyki już wiedzą jakie posiadają zmysły. Ćwiczyły i doskonaliły je poprzez zabawy badawcze i stymulujące. Wykonały m.in. ścieżkę sensoryczną z darów jesieni, którą wykorzystały podczas zajęć, ćwicząc sprawność motoryczną, równowagę i koordynację ruchową podczas pokonywania trasy.

#SzkołaDoHymnu

Warzywny tydzień

Warzywny tydzień już za nami. Było smacznie, kolorowo i wesoło. Przez cały tydzień nie zabrakło nam atrakcji – było wyjście do osiedlowego warzywniaka i “Olimpiada w Jarzynowie”, a także mini las w przedszkolu.

Bal u Witaminki

Owocowy zawrót głowy

Grupa Jeżyków miała bardzo pracowity, a zarazem owocowy tydzień 🙂 Dzieciaczki rozwiązywały owocowe zagadki, wykorzystując przy tym zmysł: dotyku, smaku, wzroku oraz słuchu. Same wykonały owocowe szaszłyki i pomagały przy wyciskaniu świeżego soku. Dzięki tym działaniom doskonaliły nawyki zdrowego odżywiania.

Bezpieczeństwo na drodze

Miesiąc wrzesień to dla wszystkich przedszkolaków miesiąc bezpieczeństwa w każdym znaczeniu tego słowa 🙂 Już w drugim tygodniu września Jeżyki zaznajomiły się z tematyką bezpieczeństwa na drodze. Odwiedziła nas również Pani policjantka, która także mówiła o bezpieczeństwie. Natomiast podsumowując wyżej wymienioną tematykę wybraliśmy się do Miasteczka Ruchu Drogowego, aby przypomnieć sobie wszystkie zasady, które dotyczą pieszych, jak i również pojazdów. Co więcej mogliśmy w praktyce przekonać się jak działa sygnalizator świetlny i nauczyć się bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych z wykorzystaniem sygnalizatora, ale o również bez niego.

Wycieczka do lasu

Skip to content