1. Zwierzęta są głodne
2. Bal karnawałowy
3. Babcia i dziadek
4. Zimowe zabawy

Żywe rzeźby

Występ Wiewióreczek z okazji Dnia Babci i Dziadka

Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom życzymy zdrowia, szczęścia, pomyślności i dużo radości 🙂

Grupa Wiewiórki dba o ptaki zimą

Przedszkolaki przygotowały smakołyki dla ptaków ze smalcu i pestek słonecznika.

Popołudnia z matematyką

Zajęcia z kodowania. Sympatyczna panda z Adą wprowadziła dzieci w świat słowno-wizualno-kinestatycznego kodowania. Uczymy się bawiąc.

Bal karnawałowy

W środę w naszej grupie odbył się bal karnawałowy. W naszej sali gościliśmy tego dnia przeróżne bajkowe postacie. Były tańce, zabawy, konkursy i moc wspaniałych wrażeń. Bawiliśmy się świetnie, a zabawom nie było końca.

W ramach cyklu “Spotkania ze sztuką” dzieci obejrzały różne zamki oraz płace i wykonały własny zamek Pani Zimy z materiałów wtórnych.

Choineczka dla aniołków - występ świąteczny

Przedszkolaki cudnie zaśpiewały piosenki świąteczne powiedziały wiersze i zatańczyły z lampionami.

Wycieczka do wioski św. Mikołaja

Wiewióreczki miały okazje na wyjątkowe spotkanie z Mikołajem. Podzieliły się z nim marzeniami o prezentach, narysowały i wrzuciły listy do Poczty Mikołajowej. Zobaczyły gdzie i jak mieszka. Pomagały elfom lepić słodkie pierniczki, bawiły się i tańczyły w rytmie świątecznych piosenek. Magia świąt unosiła się w powietrzu.

Mikołajki

Mikołajki w grupie Wiewiórki. Były świąteczne zagadki, Quiz wiedzy o Mikołaju, wspólny taniec i śpiew, a także wykonanie portretu Mikołaja. Dużo prezentów, dużo dobrej energii, radości i świątecznej magii.

Andrzejki

We wtorek dzieci z grupy Wiewiórki, przeniosły się na chwilę do zaczarowanego świata by świętować Andrzejki. Były zabawy, wróżby i konkursy a nawet ciasteczka z dobrą wróżbą. Uśmiechom nie było końca. To był bardzo udany zaczarowany dzień.

Dzień Misia

Dzień Życzliwości

Wiewióreczki świętowały 22 listopada Dzień Życzliwości. Namalowały plakat, wyjaśniały, co oznacza słowo “życzliwość” oraz wykonywały zdania “gest życzliwości” losując serduszka z zadaniami. Bardzo się starały być życzliwe wobec siebie i innych przez cały dzień i mamy nadzieję przez dłuży czas.

Ścieżka sensoryczna

Wiewióreczki wykorzystując jesienne dary natury samodzielnie wykonały “Ścieżkę sensoryczną”. Dzięki niej ćwiczyły równowagę i koordynację ruchową, rozwijały wyobraźnie dotykową oraz stymulowały receptory nerwowe w stopach.

Quiz wiedzy o dinozaurach - ciekawość światem prehistorii rozbudzona

Akcja ##SzkolaDoHymnu

W środę grupa Wiewiórki wzięła udział w akcji #SzkolaDoHymnu. Dzieci ubrane w stroje galowe uczciły Narodowe Święto Niepodległości.

Akcja #SzkołaPamięta

Nasze Wiewióreczki wzięły udział w akcji #SzkołaPamięta. To akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, odbywająca się w szczególnym okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy naszych bliskich, jak i tych którzy zapisali się w historii. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zaduszonych. W ramach akcji odwiedziliśmy pomnik „Inki”, sanitariuszki , która była bardzo dzielna i ratowała innych, związana też z Podlasiem( służyła w 4 szwadronie odtworzonej na Białostocczyźnie 5 Wileńskiej brygady AK, a dzieciństwo spędziła w Narewce). Zapaliliśmy znicz. Dziś zainspirowani bohaterką mieliśmy zajęcia z pierwszej pomocy. Dzieci bawiły się w pielęgniarki i pielęgniarzy, omówiliśmy czego składa się apteczka i jak jej się używa. Było osłuchiwanie, bandażowanie i dużo dobrej zabawy.

Wizyta w Muzeum Rzeźby A. Karnego w Białymstoku

Muzeum to miejsce gdzie zawsze można obejrzeć coś ciekawego. Dziś wybraliśmy się do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego. Podziwialiśmy eksponaty oraz rzeźby. Zapoznaliśmy się z warsztatem rzeźbiarza i poznaliśmy muzealny savior-vivre. Na koniec wizyty zaprojektowaliśmy widokówkę inspirowaną wizytą w muzeum. Pierwsza mamy nadzieję, nie ostatnia wizyta muzealna za nami. Było ciekawie i inspirująco.

Święto Drzewa

Zabawy badawcze w ogrodzie przedszkolnym, rysowanie i ozdabianie drzewa z zachowaniem jego budowy, rozpoznawanie za pomocą dotyku darów lasu. Wszystko po to, aby budzić ciekawość poznawcza dzieci i kształtować świadomość ekologiczną i szanować drzewa.

Tydzień Owocowy

Pokaz mody, owocowe przysmaki zabawy i konkursy, promujące zdrowe nawyki żywieniowe.

Wycieczka do Nadleśnictwa Dojlidy

Spotkanie z policjantem