1. Wszystkie dzieci nasze są
2. Na moim podwórku
3. Zbliżają się wakacje
4. Zawsze bezpieczni

Uroczyste wręczenie dyplomików i upominków. Dziękujemy za wspólny rok zabawy i nauki, za zadania i wyzwania.

Zajęcia biblioteczne w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku

Pouczające spotkanie ze strażakiem

Dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, obejrzały specjalistyczny sprzęt. Przez chwilę każdy mógł odegrać rolę strażaka. Utrwaliliśmy numery alarmowe i odebraliśmy scenki, jak wezwać pomoc. Była też krótka lekcja pierwszej pomocy.

"W bajkowym świecie" - zabawy i konkursy o postaciach z bajek i baśni

W ramach Tygodnia Czytelniczego "Galeony Baśni" spotkanie z bajkopisarką panią E. Salaczko-Poskrobko

Tydzień Czytelniczy

“Piknik z książka pod chmurką” oraz wycieczka do osiedlowej biblioteki na zajęcia o prawach dziecka.

Tydzień Dziecka - Piątek

Kończymy nasz Tydzień Dziecka zabawami na świeżym powietrzu, korzystamy z uroków słonecznej pogody. Gry, zabawy z przerwą na odrobinę łakoci, a później jeszcze wspólne tworzenie obrazu w kolorach lata.

Tydzień Dziecka - Czwartek

Wycieczka do wioski indiańskiej w Supraślu. Opowieści o życiu Indian, jazda konno, strzelanie z łuku, szukanie złota i oczywiście kiełbaski z ogniska.

Tydzień Dziecka - Środa

Super niespodzianka w postaci teatrzyku w wykonaniu nauczycieli i rodziców z grupy Sówki. “Czerwony Kapturek” – powiedz wilkowi nie! Inscenizacja na podstawie utworu J. Brzechwy.

Tydzień Dziecka - Wtorek

Sala przedszkolna zamieniła się w salę kinową. Były bileciki, dobry film, świetna zabawa i oczywiście popcorn.

Tydzień Dziecka - Poniedziałek

W naszej sali działa się magia, a to za sprawą pani Agnieszki, mamy Łucji. Na twarzach przedszkolaków zagościły przecudne obrazy, a same dzieci oglądały z dużym zaciekawieniem jak powstają kolejne rysunki. Serdecznie dziękujemy było nam niezwykle miło.

"Białystok moje miasto" - wystawa fotograficzna

“Białystok moje miasto” – wystawa fotograficzna przy współpracy z rodzicami dzieci w ramach realizacji cyklu spotkanie ze sztuką. Celem wystawy było zorganizowanie dzieciom przestrzeni do poznania fotografii jako jednej z dziedzin sztuki oraz stworzenie sytuacji edukacyjnej przybliżających dzieciom architekturę Białegostoku.

Święto rodziny w licznym gronie

Jak świat stary lat tysiące
I jak mocno świeci słońce
Tak wspaniała jest rodzina
Która razem więzi trzyma
Bo z rodziną jest jak w raju
Jak w rodzinnym błogim gaju
Żaden problem nie jest trudny
Żaden dzień nie jest nudny.

Zajęcia warsztatowe z przesympatycznym "Monte" i króliczkami

Zabawy w przezroczyste - warsztaty dzieci z koła plastycznego w Galerii Sleńdzińskich w Białymstoku

Tydzień o Polsce

Poznawaliśmy symbole narodowe. Zdobywaliśmy wiedzę na temat najciekawszych miast w Polsce. Skonstruowaliśmy własna grę planszową “Podróż przez Polskę”, a na koniec tygodnia recytowaliśmy wiersz “Kto ty jesteś?” Cz.Janczarskiego.

Quiz wiedzy ekologicznej

Muzeum w ratuszu

Występ wielkanocny

Dzień Marchewki

Dzień Świadomości Autyzmu

Wiewiórki świętowały w geście solidarności z osobami ze spektrum autyzmu rysując, malując świat w niebieskich barwach.

Warsztaty wędrowne Galerii Arsenał

Tematyką spotkania były Szczupaki, skoki i emocje, czyli ilustracje POP-UP. Czy książki bywają nudne? Czy bywają takie, które się nigdy nie znudzą, choćby były czytane codziennie? Czy obraz/ilustracja w książce jest ważna? Daliśmy szczupaka w świat wyskakujących i zaskakujących ilustracji w książce i sprawdziliśmy czy artyści sztuki współczesnej tworzą wielowymiarowe obrazy. Każde dziecko zrobiło swoją ilustrację, wykorzystując technikę ilustracji POP-UP.

Wiosenna wystawa prac. Prezentacja różnych technik plastycznych

Eko-rewia mody - wiosenny pokaz mody z wykorzystaniem materiałów wtórnych

Zielony tydzień

Rozwiązywaliśmy zagadki smakowe i dotykowe, wykonaliśmy koktajl witaminowy, utrwalaliśmy nazwy warzyw i owoców. Malowaliśmy farbami wiosenne obrazki.

Dzień wiosny

Powitaliśmy dziś wiosnę, która za to powitanie podziękowała wspaniałą pogodą. Rano obejrzeliśmy wiosenne przedstawienie w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek z grupy sówki, poszliśmy z marzanna zaśpiewać wiośnie piosenkę a na wiosennym spacerze szukaliśmy zielonej panny w każdym zakamarku. W przedszkolu czekała też na nas słodka niespodzianka za którą serdecznie dziękujemy tacie Wojtka, Tomaszowi Glebowiczowi.

Wiewióreczki sadzą cebulki i sieją koperek

Zabawy rytmiczne, występy wokalne, ciekawe instrumenty. Tydzień z muzyką.

Dzień dinozaura

Jak na fanów dinozaurów przystało, przypomnieliśmy nazwy tych znanych wszystkim i tych zupełnie nieznanych dinozaurów. Liczyliśmy, sprawdzaliśmy co skryło się w magicznych kartach a to wszystko z pomocą naszego lightboxa. Dzieci były pod wrażeniem.

Bajka muzyczna

W wiewiórkach atmosfera jeszcze zimowa. Odwiedziła nas prawdziwa “Królowa śniegu” z interaktywną bajka muzyczna. Dzieciaki były pod ogromnym wrażeniem, słuchały jak zaczarowane i chętnie uczestniczyły w bajce.

Bal bałwanków i śnieżynek

Wiewiórki powoli żegnają się z zimą. W naszej grupie na jej cześć odbył się bal bałwanków i śnieżynek. Były tańce, zimowe piosenki i całe mnóstwo fantastycznych zabaw.

Tłusty Czwartek

Pączków z różą,
pączków z kremem,
z cukrem pudrem
oraz z dżemem.
Niechaj mają cukru masę,
by nam palce oblepiały,
chałwę, wiśnie i melasę,
a na wierzchu też migdały,
niechaj mają marmoladę:
wszystkim pączkom damy radę!

”Żywe rzeźby”

Wystawa fotograficzna pt. “Żywe rzeźby” w przedszkolu w wykonaniu Wiewiórek cieszyła się dużym zainteresowaniem:) i wzbudziła dużo wzruszeń.

Światowy Dzień Kota

Zabytki Białegostoku - spacerujemy, oglądamy i podziwiamy

Walentynki

"Turniej rycerski" - zajęcia interaktywne w Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku

W bibliotece

Nasza grupa tym razem odwiedziła pobliską bibliotekę. Dzieci były zachwycone książkami, dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy, i miały przyjemność obejrzeć najróżniejsze książki. Przemiłe panie wprowadziły wiewiórki w magiczny świat literatury dziecięcej a dzieci zapewne wrócą tam jeszcze nie raz, chociaż już z rodzicami.

Żywe rzeźby

Występ Wiewióreczek z okazji Dnia Babci i Dziadka

Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom życzymy zdrowia, szczęścia, pomyślności i dużo radości 🙂

Grupa Wiewiórki dba o ptaki zimą

Przedszkolaki przygotowały smakołyki dla ptaków ze smalcu i pestek słonecznika.

Popołudnia z matematyką

Zajęcia z kodowania. Sympatyczna panda z Adą wprowadziła dzieci w świat słowno-wizualno-kinestatycznego kodowania. Uczymy się bawiąc.

Bal karnawałowy

W środę w naszej grupie odbył się bal karnawałowy. W naszej sali gościliśmy tego dnia przeróżne bajkowe postacie. Były tańce, zabawy, konkursy i moc wspaniałych wrażeń. Bawiliśmy się świetnie, a zabawom nie było końca.

W ramach cyklu “Spotkania ze sztuką” dzieci obejrzały różne zamki oraz płace i wykonały własny zamek Pani Zimy z materiałów wtórnych.

Choineczka dla aniołków - występ świąteczny

Przedszkolaki cudnie zaśpiewały piosenki świąteczne powiedziały wiersze i zatańczyły z lampionami.

Wycieczka do wioski św. Mikołaja

Wiewióreczki miały okazje na wyjątkowe spotkanie z Mikołajem. Podzieliły się z nim marzeniami o prezentach, narysowały i wrzuciły listy do Poczty Mikołajowej. Zobaczyły gdzie i jak mieszka. Pomagały elfom lepić słodkie pierniczki, bawiły się i tańczyły w rytmie świątecznych piosenek. Magia świąt unosiła się w powietrzu.

Mikołajki

Mikołajki w grupie Wiewiórki. Były świąteczne zagadki, Quiz wiedzy o Mikołaju, wspólny taniec i śpiew, a także wykonanie portretu Mikołaja. Dużo prezentów, dużo dobrej energii, radości i świątecznej magii.

Andrzejki

We wtorek dzieci z grupy Wiewiórki, przeniosły się na chwilę do zaczarowanego świata by świętować Andrzejki. Były zabawy, wróżby i konkursy a nawet ciasteczka z dobrą wróżbą. Uśmiechom nie było końca. To był bardzo udany zaczarowany dzień.

Dzień Misia

Dzień Życzliwości

Wiewióreczki świętowały 22 listopada Dzień Życzliwości. Namalowały plakat, wyjaśniały, co oznacza słowo “życzliwość” oraz wykonywały zdania “gest życzliwości” losując serduszka z zadaniami. Bardzo się starały być życzliwe wobec siebie i innych przez cały dzień i mamy nadzieję przez dłuży czas.

Ścieżka sensoryczna

Wiewióreczki wykorzystując jesienne dary natury samodzielnie wykonały “Ścieżkę sensoryczną”. Dzięki niej ćwiczyły równowagę i koordynację ruchową, rozwijały wyobraźnie dotykową oraz stymulowały receptory nerwowe w stopach.

Quiz wiedzy o dinozaurach - ciekawość światem prehistorii rozbudzona

Akcja ##SzkolaDoHymnu

W środę grupa Wiewiórki wzięła udział w akcji #SzkolaDoHymnu. Dzieci ubrane w stroje galowe uczciły Narodowe Święto Niepodległości.

Akcja #SzkołaPamięta

Nasze Wiewióreczki wzięły udział w akcji #SzkołaPamięta. To akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, odbywająca się w szczególnym okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy naszych bliskich, jak i tych którzy zapisali się w historii. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zaduszonych. W ramach akcji odwiedziliśmy pomnik „Inki”, sanitariuszki , która była bardzo dzielna i ratowała innych, związana też z Podlasiem( służyła w 4 szwadronie odtworzonej na Białostocczyźnie 5 Wileńskiej brygady AK, a dzieciństwo spędziła w Narewce). Zapaliliśmy znicz. Dziś zainspirowani bohaterką mieliśmy zajęcia z pierwszej pomocy. Dzieci bawiły się w pielęgniarki i pielęgniarzy, omówiliśmy czego składa się apteczka i jak jej się używa. Było osłuchiwanie, bandażowanie i dużo dobrej zabawy.

Wizyta w Muzeum Rzeźby A. Karnego w Białymstoku

Muzeum to miejsce gdzie zawsze można obejrzeć coś ciekawego. Dziś wybraliśmy się do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego. Podziwialiśmy eksponaty oraz rzeźby. Zapoznaliśmy się z warsztatem rzeźbiarza i poznaliśmy muzealny savior-vivre. Na koniec wizyty zaprojektowaliśmy widokówkę inspirowaną wizytą w muzeum. Pierwsza mamy nadzieję, nie ostatnia wizyta muzealna za nami. Było ciekawie i inspirująco.

Święto Drzewa

Zabawy badawcze w ogrodzie przedszkolnym, rysowanie i ozdabianie drzewa z zachowaniem jego budowy, rozpoznawanie za pomocą dotyku darów lasu. Wszystko po to, aby budzić ciekawość poznawcza dzieci i kształtować świadomość ekologiczną i szanować drzewa.

Tydzień Owocowy

Pokaz mody, owocowe przysmaki zabawy i konkursy, promujące zdrowe nawyki żywieniowe.

Wycieczka do Nadleśnictwa Dojlidy

Spotkanie z policjantem

Skip to content