Dzień Praw Dziecka

“Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat” J. Korczak.

Święto Pluszowego Misia

Dlaczego pluszaki są takie ważne w rozwoju dziecka?
– uczą odpowiedzialności i troski,
– pomagają przełamywać lęki u dziecka,
– wspierają budowanie relacji międzyludzkich,
– pobudzają wyobraźnię.

Pasowanie na przedszkolaka

Bal postaci z bajek

07.11 to data, kiedy nasze przedszkole obchodziło Dzień postaci z bajek. Z tej okazji, oprócz konkursu na najciekawszy kostium, w każdej z grup odbył się bal przebierańców. Nie zabrakło świetnej muzyki oraz różnorodnych atrakcji, ale przede wszystkim wspaniałych postaci z przeróżnych bajek.

Święto Niepodległości

W związku z Narodowym Świętem Niepodległości nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję pt. “Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W ramach tej akcji 10 listopada o godzinie 11:11 przedszkolaki uroczyście odśpiewały hymn narodowy “Mazurek Dąbrowskiego”.

Dzień Jeża

10 listopada obchodzimy Dzień Jeża. Krasnoludki z PS 39 poznały zwyczaje tych uroczych zwierzątek, dowiedziały się czym się odżywiają i czy zasypiają na zimę. Wykonały również kilka zadań po czym otrzymały dyplom i odznaki przyjaciela jeży.

Konkurs "Witamy w naszej bajce"

Dnia 7.11.2022 z okazji Dnia postaci z bajek, nasz korytarz przedszkolny zamienił się w prawdziwą rewię mody. Odbył się konkurs na najbardziej kreatywne przebranie za jedną z ulubionych postaci z bajek. Jury składające się z Pani Dyrektor, Pani logopedy, Pani Urszuli W. oraz przedstawicielki Książnicy Podlaskiej Biblioteki – filii nr 8 w Białymstoku wybrało:
– 5 nagród głównych: Antek Ś. – Jeżyki, Marcel R. – Misie, Hubert W. – Zajączki, Leon W. – Wiewiórki, Patrycja P.- Sówki
– 3 nagrody dodatkowe: Łucja Sz. – Wiewiórki, Tadeusz R. – Misie, Wiktoria S. – Sówki.
Dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe.

Dzień Kundelka

“Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”

Dzień Kundelka – 25.10.2022 to właśnie tego dnia corocznie obchodzimy to nieformalne polskie święto. W naszym przedszkolu staramy się uwrażliwić dzieci nie tylko na potrzeby ludzi, ale również zwierząt, dlatego tego dnia w placówce odbyły się zajęcia czytelnicze związane z tematem piesków, przygotowane z tej okazji gry, zabawy i prace plastyczne, a także rozpoczęliśmy zbiórkę karmy i niezbędnych artykułów dla bezdomnych piesków z białostockiego schroniska. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim rodzicom i ich pociechom za wsparcie tej pięknej akcji.

W wiosce smerfów

4 listopada z okazji Dnia Postaci z Bajek w Przedszkolu Samorządowym nr 50 (oddział w bloku) zaroiło się od Smerfów. Nie bacząc na zagrożenie czyhające ze strony podstępnego Gargamela, Smerfy dzielnie wybudowały swoją wioskę, a następnie wzięły udział w balu. Tańcom i radości nie było końca.

"Dobry nastrój, śmieszne minki, to zasługa witaminki"

Po raz kolejny w naszym przedszkolu odbył się “Bal witaminki”. Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu rodziców dzieci zamieniały się w ulubione owoce i warzywka. Dziękujemy rodzicom! Przedszkolaki wyglądały niesamowicie. Podczas balu dzieci brały udział w różnych konkursach: rozpoznawały owoce za pomocą zmysłów, rozwiązywały zagadki, brały udział w zabawach ruchowych i zręcznościowych. Nie zabrakło wspólnych tańców przy muzyce. Starsze grupy dzieci uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, w czasie których wykonały samodzielnie przepyszne soki oraz szaszłyki owocowe.

Dzień Przedszkolaka

Drogie PRZEDSZKOLAKI! Z okazji Waszego święta życzymy Wam dużo uśmiechu, samych kolorowych dni, szczęścia i spełnienia marzeń oraz dobrej zabawy z rówieśnikami.

Dzień Kropki

15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki, ale to nie jest tylko zwykła kropka. To symbol kreatywności, a jak wiadomo nie ma nikogo bardziej kreatywnego niż dzieci. Dzieci z całego przedszkola świętowały więc dziś Dzień kropi nie tylko poprzez stroje, ale przede wszystkim poprzez całe mnóstwo działań. Były zabawy, tańce, dzieła artystyczne i trochę nauki też. Odkrywaliśmy talenty i dzieliliśmy się nimi z innymi.

Skip to content