Dzień Kobiet

8 marca to szczególny dzień w przedszkolu. Wtedy swoje święto obchodzą kobiety te duże i te małe. W tym szczególnym dniu nasi przedszkolni chłopcy składali życzenia dziewczynkom i wszystkim paniom pracującym w przedszkolu. Nie obyło się bez słodkości, własnoręcznie wykonanych upominków i kwiatów. Dziękujemy 🙂

Dzień dinozaura

24 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura. W przedszkolu to nietypowe święto obchodzone jest z wielką przyjemnością.Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły. Przedszkolaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów, przez zabawę odkrywały życie dinozaurów, poznały pracę paleontologa i archeologa, klasyfikowały dinozaury według wielkości, dobierały w pary dinozaury do ich szkieletów, szukały zaginionych jaj, tworzyły własne dinozaury. Wszystkie grupy z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach. Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

Dzień Kota

Światowy Dzień Kota to szczególne święto obchodzone w naszym przedszkolu. Dzieci mają okazję poznać bliżej kocie zwyczaje, dowiedzieć się ciekawostek na temat kociej natury, wziąć udział w “kocich” zabawach ruchowych. Przy okazji wykonywanych prac plastycznych i wszelkich aktywności związanych z kotami nasi wychowankowie uwrażliwiani są na los zwierząt,które potrzebują pomocy. Dzieci i ich rodziny chętnie wówczas biorą udział w organizowanych w przedszkolu akcjach np. zbiórce karmy, która zostanie przekazana fundacji “Kotkowo” w Białymstoku. Tego dnia organizujemy specjalny pokaz w “Kinie Przedszkolaka”, prezentując dzieciom zapomniane bajki np. “Przygody kota Filemona”.

Tłusty Czwartek

W grupie “Misie” żegnaliśmy karnawał i świętowaliśmy Tłusty Czwartek. Była słodka praca plastyczna, poczęstunek zorganizowany przez rodziców i oczywiście karnawałowa dyskoteka.

Walentynki

14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. Był to dzień pełen Miłości, słodkości, czarów, miłych słów, momentów wzruszeń. Każdy odczuł,że Miłość ma coś wspólnego z magią – nie widzimy jej ale potrafi pokolorować nasz świat wszystkimi kolorami tęczy. Niezwykłe chwile przeżył każdy kto został obdarowany walentynkową laurką, a walentynkowe listy roznosiły w naszym przedszkolu prawdziwe amorki. Zostawiały w poszczególnych grupach listy,walentynkowe niespodzianki oraz lizaki serduszka. Dzieci miały okazję obejrzeć niezwykły spektakl magika, który czarował, bawił nas i rozśmieszał. Walentynkowy klimat w naszym przedszkolu poczuli również rodzice naszych wychowanków, którzy włączyli się w walentynkowe przygotowania, piekli ciasteczka, zadbali o to,by dzieci tego dnia ubrane były na czerwono. Dzieci podziękowały im wręczając własnoręcznie wykonaną laurkę, a Panie nauczycielki częstowały cukierkami, do których dołączona była miłosna sentencja. Mamy nadzieję,że walentynkowy czar dzisiejszego dnia zostanie z nami do końca roku.

Dzień Babci i Dziadka

W naszym przedszkolu dzieci uczciły to święto składając dziadkom w formie elektronicznej życzenia, recytując wiersze, śpiewając piosenki i prezentując tańce. Przedszkolaki przygotowały tez prezenty w postaci czekoladowych serduszek, które wytwarzały podczas warsztatów kulinarnych. Dzieci pamiętały by podziękować za opiekę, cierpliwość i czas jaki poświęcają im ukochani Babcia i Dziadek.

Warsztaty Czekoladowe

Nasze Przedszkolaki na warsztatach prowadzonych przez Mobilną Fabrykę Czekolady miały okazję poznać historię powstania czekolady. Dzieci zobaczyły jak wygląda ziarno kakaowca, próbowały różnych rodzajów czekolad, poznały smak jadalnego złota. Największą atrakcją było wykonanie słodkich upominków dla Babci i Dziadka – czekoladowych serc, które dzieci ozdobiły same dostępnymi bakaliami, słodkimi posypkami i jadalnym złotem.

Bal Karnawałowy

Bal karnawałowy to dla przedszkolaków niezwykły dzień. Przedszkolaki przebrały się za swoje ulubione postacie z bajek i świetnie się bawiły. Tego dnia było słodko, radośnie i aktywnie!

Jasełka

Dnia 21.XII.2022 r. w grupie Smerfy odbyło się spotkanie z rodzicami, którzy mieli okazję obejrzeć jasełka bożonarodzeniowe. Tegoroczny spektakl wykonany przez dzieci miał formę pantomimy. Pokaz aktorów zachwycił rodziców, którzy tego rodzaju występ mogli obejrzeć po raz pierwszy.

Jasełka

Czas Świąt Bożego Narodzenia to magiczny okres nie tylko w życiu dzieci ale i rodziców. W tym roku po długiej przerwie związanej z pandemią oraz izolacją, rodzice z grupy Sówek mogli obejrzeć i uczestniczyć w przedszkolnej uroczystości Jasełek, które przygotowały dzieci. Wszyscy byli bardzo wzruszeni. Brawom i owacjom na stojąco nie było końca.

Quiz wiedzy pt. "Nasza bajka"

8 grudnia w Przedszkolu Samorządowym Nr 50 Zespołu Przedszkoli Nr 1 w Białymstoku w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa odbył się Quiz wiedzy bajkowej pt. “Nasza bajka” prowadzony przez nauczycielki z naszej placówki – Panią Anetę i Agatę. Drużyny z białostockich przedszkoli pojawiły się w naszej placówce, aby sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą znajomości bajek i baśni.Konkurencje były naprawdę ciekawe. W pierwszej z nich dzieci miały za zadanie ułożyć puzzle z postaciami z bajek oraz odgadnąć z jakiej bajki pochodzą. Były również zadania na tablicy multimedialnej na przykład „Koło Fortuny” oraz pytania wielokrotnego wyboru, na które dzieci musiały zdecydować czy podane informacje z bajek są prawdą czy fałszem. Następnie pojawiły się rekwizyty ze znanych baśni. Zadaniem dzieci, było dopasowanie rekwizytu do książki z której pochodzą. Natomiast cytaty pochodzące ze znanych bajek, okazały się trochę trudniejsze, jednak dzieciaki poradziły sobie fantastycznie. Piękne nagrody oraz dyplomy wszystkim dzielnym uczestnikom wręczyła nasza kochana Pani wicedyrektor Maria C. Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo i wspaniałą zabawę. 

Święta pachnące piernikami

6 grudnia, czyli w Mikołajki dzieci z naszego przedszkola przyniosły pierniczki w ramach akcji “Święta pachnące piernikami”. Zachęciliśmy rodziców i dzieci do wspólnych wypieków i podzielenia się ciasteczkami z kolegami i koleżankami. Przedszkolaki na pewno zapamiętają ten słodki akcent świąteczny i gest dzielenia się z innymi. W Mikołajki poczęstowaliśmy pierniczkami nawet Świętego Mikołaja, który był wzruszony tym “słodkim gestem”.

"Świąteczny czas"

Występ świąteczny przedszkolaków oraz kreatywne warsztaty dla dzieci i rodziców.

Akcja "Bożonarodzeniowa kartka dla Bohatera"

W tym roku po raz kolejny nasze przedszkole wzięło udział w akcji inicjowane przez IPN “Bożonarodzeniowa kartka dla Bohatera”. Akcja w naszym przedszkolu polegała na rodzinnym wykonaniu kartek, które zostaną później wysłane do żołnierzy Września 39, żołnierzy frontów walczących na Wschodzie i Zachodzie, organizacji bojowych min. AK oraz podziemia niepodległościowego, po zakończeniu wojny. Przedszkolaki oraz rodzice wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Dziękujemy za zaangażowanie i udział w akcji.

"W świątecznym nastroju" - bożonarodzeniowe warsztaty kreatywne dla dzieci i rodziców

Wycieczka do Opery i Filharmonii Podlaskiej

Spotkania z zawodnikami "Jagiellonii"

Dzieci z przedszkola przy ulicy Upalnej 26 miały okazję zamienić się w kibiców piłki nożnej, a to za sprawą spotkania zorganizowanego z młodymi zawodnikami “Jagiellonii”. Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, by zostać piłkarzem, poznały sekrety formy każdego sportowca i wzięły udział w sportowej rozgrzewce. Goście otrzymali od nas dyplom podziękowania za przybycie i wyjątkowe spotkanie, a my karty z wizerunkiem piłkarzy i autografem.

Wycieczka do Opery i Filharmonii Podlaskiej

Czy można się dobrze bawić przy samym rytmie? Czy da się namalować muzyczny pejzaż bez instrumentów perkusyjnych? Odpowiedzi na te pytania znaleźliśmy na spotkaniu “Trzy światy”. Muzycy Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej zabrali najmłodszych w podróż przez trzy światy: świat muzyki klasycznej, rozrywkowej i instrumentów perkusyjnych. Odwiedziliśmy różne kontynenty, by poznać bliżej nie tylko perkusję, bębny i werbel, ale także takie instrumenty jak fleksaton czy bongosy. Dzięki dźwiękom i wyobraźni na chwilę przenieśliśmy się na gorącą plażę. To była wspaniała muzyczna przygoda!

Spektakl w wykonaniu aktorów teatru "Karuzela" pt. "Wakacje Świętego Mikołaja"

Mikołajki

To były naprawdę Mikołajki jak z bajki! Dzieci obejrzały mini występ artystyczny w wykonaniu nauczycieli (Pani Agnieszka, Pani Emilka, Pani Ania) wprowadzający wszystkich w bajkowy nastrój. Na scenie,a raczej za bajkową, starą szafą pojawiła się czarownica, która prowadziła uroczyste otwarcie przedszkolnej biblioteczki. Przygotowała nawet pierniczkowe zagadki związane z bajkowymi postaciami. Zgadywały dzieci, Pani Dyrektor i Pani Kierownik Biblioteki. Następnie piękny wierszyk o Zimie autorstwa D. Geller wyrecytował duet z grupy “Misie” czyli Rozalia i Lena. Pani Zima- Rozalka przyniosła “najpiękniejsze bajki dla każdego Mikołaja i każdej Mikołajki”. Nastąpił oczekiwany przez wszystkich moment uroczystego otwarcia biblioteczki, którą ku zaskoczeniu dzieci przywiózł Święty Mikołaj. Zaprosił na scenę przedszkolaki,które ofiarowały nam książki do przedszkolnej biblioteki. Dzieci otrzymały dyplomy “Przyjaciela książki”, drobne upominki oraz małe,czekoladowe Mikołaje wręczone przez samego Świętego Mikołaja. Pani Kierownik Biblioteki uroczyście pasowała wszystkie dzieci na czytelników. Radosnym punktem mikołajkowej imprezy było zaśpiewanie 100 lat Marcelkowi z grupy Misie, który tego dnia obchodził urodziny oraz Mikołajowi z Sówek świetującemu imieniny. Piosenki doczekał się też Mikołaj,który tak ucieszył się ze śpiewu dzieci,że obdarował je wspaniałymi prezentami – zabawkami,o których marzyły przedszkolaki. Święty Mikołaj poczęstował się pierniczkami Marcelka , Zosi z Wiewiórek, otrzymał słodki upominek od Tadeusza z grupy “Misie” i udał się na zasłużony kubek ciepłego mleka i kawałek ciasta upieczonego przez Stasia z grupy “Misie” i jego mamę. Na pewno wróci do naszego bajkowego przedszkola za rok.

Andrzejki

To był bardzo intensywny dzień andrzejkowy w grupie Misiów, Sówek, Wiewiórek, Jeżyków i Zajączków. Zaczęliśmy od śpiewania zaklęć i zrobienia portretu czarownicy/czarodziejki praz kluczy. Wszystkie prace wyszły przepięknie i mamy nadzieję, że spodobają się czarodziejce, która przyleci do naszego przedszkola, by zobaczyć jakie zdolne z nas dzieci. Wierzymy,że w podziękowaniu za portrety spełni wszystkie nasze andrzejkowe życzenia. Najpierw przeszliśmy próbę odwagi- spacer wśród gwiazd i wrzucenie daru czyli grosika, co okazało się nie takie proste. Były wróżby serduszkowe, bucikowe, a nawet butelkowa wróżba.

Dzień Praw Dziecka

“Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat” J. Korczak.

Święto Pluszowego Misia

Dlaczego pluszaki są takie ważne w rozwoju dziecka?
– uczą odpowiedzialności i troski,
– pomagają przełamywać lęki u dziecka,
– wspierają budowanie relacji międzyludzkich,
– pobudzają wyobraźnię.

Pasowanie na przedszkolaka

Bal postaci z bajek

07.11 to data, kiedy nasze przedszkole obchodziło Dzień postaci z bajek. Z tej okazji, oprócz konkursu na najciekawszy kostium, w każdej z grup odbył się bal przebierańców. Nie zabrakło świetnej muzyki oraz różnorodnych atrakcji, ale przede wszystkim wspaniałych postaci z przeróżnych bajek.

Święto Niepodległości

W związku z Narodowym Świętem Niepodległości nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję pt. “Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W ramach tej akcji 10 listopada o godzinie 11:11 przedszkolaki uroczyście odśpiewały hymn narodowy “Mazurek Dąbrowskiego”.

Dzień Jeża

10 listopada obchodzimy Dzień Jeża. Krasnoludki z PS 39 poznały zwyczaje tych uroczych zwierzątek, dowiedziały się czym się odżywiają i czy zasypiają na zimę. Wykonały również kilka zadań po czym otrzymały dyplom i odznaki przyjaciela jeży.

Konkurs "Witamy w naszej bajce"

Dnia 7.11.2022 z okazji Dnia postaci z bajek, nasz korytarz przedszkolny zamienił się w prawdziwą rewię mody. Odbył się konkurs na najbardziej kreatywne przebranie za jedną z ulubionych postaci z bajek. Jury składające się z Pani Dyrektor, Pani logopedy, Pani Urszuli W. oraz przedstawicielki Książnicy Podlaskiej Biblioteki – filii nr 8 w Białymstoku wybrało:
– 5 nagród głównych: Antek Ś. – Jeżyki, Marcel R. – Misie, Hubert W. – Zajączki, Leon W. – Wiewiórki, Patrycja P.- Sówki
– 3 nagrody dodatkowe: Łucja Sz. – Wiewiórki, Tadeusz R. – Misie, Wiktoria S. – Sówki.
Dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe.

Dzień Kundelka

“Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”

Dzień Kundelka – 25.10.2022 to właśnie tego dnia corocznie obchodzimy to nieformalne polskie święto. W naszym przedszkolu staramy się uwrażliwić dzieci nie tylko na potrzeby ludzi, ale również zwierząt, dlatego tego dnia w placówce odbyły się zajęcia czytelnicze związane z tematem piesków, przygotowane z tej okazji gry, zabawy i prace plastyczne, a także rozpoczęliśmy zbiórkę karmy i niezbędnych artykułów dla bezdomnych piesków z białostockiego schroniska. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim rodzicom i ich pociechom za wsparcie tej pięknej akcji.

W wiosce smerfów

4 listopada z okazji Dnia Postaci z Bajek w Przedszkolu Samorządowym nr 50 (oddział w bloku) zaroiło się od Smerfów. Nie bacząc na zagrożenie czyhające ze strony podstępnego Gargamela, Smerfy dzielnie wybudowały swoją wioskę, a następnie wzięły udział w balu. Tańcom i radości nie było końca.

"Dobry nastrój, śmieszne minki, to zasługa witaminki"

Po raz kolejny w naszym przedszkolu odbył się “Bal witaminki”. Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu rodziców dzieci zamieniały się w ulubione owoce i warzywka. Dziękujemy rodzicom! Przedszkolaki wyglądały niesamowicie. Podczas balu dzieci brały udział w różnych konkursach: rozpoznawały owoce za pomocą zmysłów, rozwiązywały zagadki, brały udział w zabawach ruchowych i zręcznościowych. Nie zabrakło wspólnych tańców przy muzyce. Starsze grupy dzieci uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, w czasie których wykonały samodzielnie przepyszne soki oraz szaszłyki owocowe.

Dzień Przedszkolaka

Drogie PRZEDSZKOLAKI! Z okazji Waszego święta życzymy Wam dużo uśmiechu, samych kolorowych dni, szczęścia i spełnienia marzeń oraz dobrej zabawy z rówieśnikami.

Dzień Kropki

15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki, ale to nie jest tylko zwykła kropka. To symbol kreatywności, a jak wiadomo nie ma nikogo bardziej kreatywnego niż dzieci. Dzieci z całego przedszkola świętowały więc dziś Dzień kropi nie tylko poprzez stroje, ale przede wszystkim poprzez całe mnóstwo działań. Były zabawy, tańce, dzieła artystyczne i trochę nauki też. Odkrywaliśmy talenty i dzieliliśmy się nimi z innymi.

Skip to content