Warsztaty wielkanocne

We wtorek i środę 26 i 27 marca w grupach  Krasnali i Tygrysków (blok) odbyły się zajęcia otwarte w formie warsztatów pt.Wielkanocny czas. Dzieci wprowadziły rodziców w świąteczny nastrój rozpoczynając śpiewaniem piosenek. Rodzice wraz z dziećmi wyczarowali wspaniałe wielkanocne stroiki. Wszyscy z zaangażowaniem stworzyli cudne dzieła. Na zakończenie złożyliśmy sobie wielkanocne życzenia a panie poczęstowały gości czekoladowymi jajeczkami.

Wiosenny Kapelusz

Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem! Wszyscy uczestnicy wykazali się pomysłowością i oryginalnością.

Serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie. Życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

Rozstrzygnięcie konkursu

26.03.2024r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Najpiękniejsza pisanka”. Konkurs miał na celu integrację dzieci i rodziców, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci, propagowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, pobudzanie inwencji twórczej i fantazji w zakresie wykonywania pisanek wielkanocnych. W konkursie wzięło udział 91 dzieci z ZP Nr 1 w Białymstoku. Na korytarzu przedszkolnym zaprezentowana została wystawa wszystkich prac. Jury wyłoniło
3 nagrody główne oraz 20 wyróżnień. Zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody, a wszystkim uczestnikom konkursu drobne upominki.

Wydarzenia z życia ZP NR 1

Dnia 5 marca dzieci z naszego przedszkola obchodziły DZIEŃ DENTYSTY. W związku z tym odwiedziły nas Mama Kornelki, która jest stomatologiem oraz Mama naszej absolwentki Gabrysi, która jest higienistką dentystyczną. Dzięki gościom dzieci dowiedziały się, jak należy prawidłowo szczotkować zęby oraz jakimi narzędziami walczy się z próchnicą. Można było także przećwiczyć niezbędne czynności higieniczne na swoich ząbkach. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom za poświęcony nam czas. 🥰🌷

Dzień Kota

Dzień kota w naszych grupach 🙂.
Zabawy czytelnicze i słownikowe z wykorzystaniem włóczki, zabawy zręcznościowe i kocia gimnastyka 🙂
Dzisiaj zakończyliśmy zbiórkę karmy dla podopiecznych Fundacji Kotkowo. W sumie udało się nam zebrać 15 kg karmy suchej i 10 kg puszek!
Bardzo dziękujemy!

Walentynki

Walentynki czyli jedno z najprzyjemniejszych świąt w ciągu roku! I to nie tylko dla zakochanych, bo walentynki to również idealna okazja, by celebrować przyjaźń, bliskość  i zwykłą sympatię do siebie nawzajem. W każdej grupie przedszkolnej odbyły się zajęcia poświęcone świętu zakochanych. Przedszkolaki zapoznały się z definicją słów “miłość” i “przyjaźń”, a także tym, co oznacza wyrażenie “kocham Cię”. Dwa amorki roznosiły pocztę walentynkową wręczając kartki adresatom. Tego dnia odbyło się podsumowanie uroczyste wręczenie nagród w konkursie  plastycznym pt.” Namaluj miłość”. Ilość prac  i twórcze podejścia do tematu zaskoczyło jury. Wyłoniono 5 nagród głównych oraz 7 wyróżnień. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki oraz balony w kształcie serduszek. Finałem gali był występ  walentynkowy iluzjonisty Damiana. To był kolejny atrakcyjny i niezapomniany dzień w naszym przedszkolu.

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.  12 02.2024r. w naszej siedzibie ma Upalnej 26 odbył się Wielki Bal Karnawałowy.
Niezliczone księżniczki, piraci  policjanci, wróżki, biedronki, motylki, pszczółki, także inne postaci z bajek opanowały na kilka godzin nasze przedszkole. Choinkę prowadziła grupa artystyczna „Orzełek”. W czasie zabawy odbywały się konkursy taneczne, zabawy zręcznościowe. Bal był świetną okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.

Dzień Babci i Dziadka w Wiewiórkach

Dzień Babci i Dziadka w grupie Sówki

Świąteczna opowieść

Praca nagrodzona w konkursie literacko-plastycznym “ Świąteczna opowieść”.
autorzy Jaś i Ola Milanowscy.

Hej kolęda, kolęda !

Hej kolęda, kolęda !
Wspólne kolędowanie społeczności przedszkolnej.

Polskie tradycje bożonarodzeniowe

„Polskie tradycje bożonarodzeniowe” -zajęcia otwarte dla rodziców.

Wokół Bożego Narodzenia

“Wokół Bożego Narodzenia”  – lekcja otwarta i warsztaty świąteczne w grupie Wiewiórki

Mikołajki

6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.
Mikołajki w naszym przedszkolu były bardzo bajkowe i pełne niespodzianek. Już od samego rana czekaliśmy ubrani na czerwono i oczywiście w mikołajkowych czapkach. Każda grupa przygotowała dla Mikołaja piosenkę lub krótkie przedstawienie. W oczekiwaniu na przybycie naszego gościa wszyscy razem dobrze się bawiliśmy. Mikołaj przybył do nas po godzinie 10.00, rozdał każdej grupie prezenty w postaci zabawek i dodatkowo każdemu dziecku niespodzianki. Ten dzień długo zostanie w naszej pamięci.

„Czary mary, hokus pokus” - zajęcia otwarte dla rodziców w grupie Sówki.

Międzynarodowy Dzień Misia

Dnia 24.11.2023r. obchodziliśmy w Naszym Przedszkolu Międzynarodowy Dzień Misia. Dzieci w tym dniu przyniosły do przedszkola swoje ukochane pluszaki. Oprócz frajdy z zabaw i uciechy z przytulenia swojej maskotki, maluchy  przyswajały takie treści jak min. szacunek do ludzkiej pracy. Pluszaki posłużyły, nam nauczycielkom za bliski sercu dziecka, środek dydaktyczny; dzieci powtórzyły umiejętność liczenia, opisu, a także zaspakajały tak ważna potrzebę codziennego   ruchu.

Wycieczka do Straży Pożarnej

21 listopada grupy “Wiewiórki” i “Misie” wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w naszym mieście. Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody oraz sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dzieci dowiedziały się o odpowiedzialnej i trudnej pracy strażaka. Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień 🙂

Pasowania na przedszkolaka

Dnia 16.XI.2023 r. w grupie Żabki odbyła się uroczystość “Pasowania na przedszkolaka”. Dzieci przedstawiły program artystyczny składający się z wierszy , piosenek i tańców. Rodzice nagrodzili małych artystów gromkimi brawami. Następnie Pani Dyrektor dokonała pasowania każdego dziecka na prawdziwego przedszkolaka. Na zakończenie wszystkie Żabki otrzymały dyplomy, medale oraz drobne upominki.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

20 listopada to wyjątkowy dzień przypada ma nią 34 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Nasze przedszkole  włączyło się aktywnie w obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka z UNICEF.
Uchwalona w 1989 Konwencja o prawach dziecka gwarantuje dzieciom równość wobec prawa. Każde dziecko, bez względu na swoje pochodzenie, przynależność etniczną, kolor skóry, wyznanie religijne, status społeczno-ekonomiczny ma takie same prawa.
Prawa chronią dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość Konwencji umożliwia dorosłym zrozumienie ich roli w zagwarantowaniu i respektowaniu praw dziecka. Z kolei przybliżanie praw dziecka najmłodszym chroni je przed niebezpieczeństwami.
Międzynarodowy Dzień Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na całym świecie. Z jednej strony chcemy w sposób pozytywny i radosny uświadomić wszystkim, że prawa dziecka za ważne a  dziecko ma prawo z nich korzystać, z drugiej strony jest to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane.
To radosny dzień z poważnym przesłaniem!

Dzień Niepodległości PS 50

Dnia 10.11.2023 nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Miała ona na celu włączenie wszystkich podopiecznych przedszkola w świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci ze wszystkich grup, odświętnie ubrane, uroczyście zaśpiewały Mazurek Dąbrowskiego.

Spotkanie z żołnierzami Wojska Polskiego

W dn. 14.11. dzieci z P.S. nr 50 miały okazję spotkać się z żołnierzami 18 Białostockiego Pułku rozpoznawczego im. gen. Nikodema Sulika. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom pracy saperów oraz uwrażliwienie ich na znalezione przypadkowo przedmioty, które mogą być niebezpieczne. Żołnierze opowiadali o codziennych czynnościach oraz sprzęcie i ekwipunku. Przedszkolaki miały okazję go dotknąć, a także przymierzyć.

Szkoła pamięta

Nasze Przedszkole wzięło udział w Akcji Ogólnopolskiej ” Szkoła pamięta” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, celem ww akcji jest  zrozumienie sensu obchodów Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, oraz uświadomienie najmłodszemu pokoleniu wagi tych świąt, poznanie Naszych Narodowych Bohaterów, oraz historii Narodu Polskiego – nauka patriotyzmu

Bal Witaminki

,,Dobry nastrój, śmieszne minki, to zasługa witaminki!”

20.10.2013 w naszym przedszkolu odbył się ,,Bal Witaminek”. Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu rodziców dzieci zmieniły się w ulubione warzywa i owoce. Przedszkolaki wyglądały niesamowicie! Podczas balu dzieci brały udział w różnych konkursach: rozpoznawały owoce i warzywa  za pomocą zmysłów, rozwiązywały zagadki, quizy, zbierały owoce do koszyków. Nie zabrakło również wspólnych tańców przy muzyce! Wszystko po to żeby podkreślić walory zdrowotne i smakowe owoców i warzyw. A na koniec upominek od przedszkola pyszne owocki, soczek i ananasy. To był dzień pełen wrażeń!

Dzień kundelka

Z okazji Dnia Kundelka w PS Nr 50 odbyły się zajęcia z psem. Wanilia, bo tak się wabi jest psem terapeutycznym i na co dzień pracuje z dziećmi. Przedszkolaki nauczyły się jak prawidłowo podchodzić do psa, jak należy  głaskać i co trzeba zrobić w chwili  zagrożenia. Dodatkowo organizowaliśmy zbiórkę karmy i najpotrzebniejszych rzeczy dla Schroniska w Białymstoku.

Akcja Ratujmy kasztanowce!

W dniach 24-27 października nasze przedszkole włączyło się w akcje organizowaną przez Departament Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku pod tytułem
„ Ratujmy kasztanowce”.
Akcja polegała  na uprzątaniu opadających liści kasztanowca wewnątrz których zimują osłonięte kokonem poczwarki szrotówka kasztanowcowiaczka.
Nasze działanie pełniło funkcje edukacyjną, ekologiczną i przyczynić się miało  do poprawy kondycji zdrowotnej kasztanowców w najbliższym otoczeniu przedszkola. Poza tym akcja przyniosła dzieciom dużo radości.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej  to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty.
Z tej okazji odbył się występ, w którym brali udział przedstawiciele wszystkich grup z budynku przy ulicy Upalnej 26. Było uroczyście, dostojnie i z radością.Wszyscy pracownicy placówki otrzymali laurki wykonane przez dzieci. Za ciekawy i udany  występ przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Po części artystycznej, głos zabrały panie dyrektor , dziękując za serce, które wszyscy pracownicy wkładają w swoją pracę, za osiągnięcia, za kreatywność, entuzjazm i wytrwałość w pracy z dziećmi.

Święto Dyni

10 października Grupa Sówki oraz Krasnale wybrała się do Wioski Dyniowej na ternie Majątku Howieny w Pomigaczach. Przedszkolaki zwiedziły mini Zoo. Największe wrażenie zrobiły ma dzieciach strusie  kangury i lama. Dekoracje pełne dyń, snopków siana oraz kukurydzy wprowadziły nas w jesienny klimat. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny o tym jak uprawia się dynie, jak jest ona zdrowa i pożywna a nawet rozsmakowały się w soku dyniowym. Dopełnieniem wycieczki były zabawy zręcznościowe i slalom między dyniami oraz mini dyskoteka.

„O nasze bezpieczeństwo dbamy i Strażaków się słuchamy”

Wizyta grupy Krasnali w sali edukacyjnej „Ognik”Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Ps 50 grupa Sówki oraz Krasnale

14 września grupa Sówek oraz Krasnali wybrała się na wycieczkę do Sokolarni w Podlaskim Muzeum Wsi i Kultury Ludowej.
Celem wycieczki było poszerzenie i utrwalenie wiadomości dotyczących znajomosci otaczającej nas przyrody. Panowie Sokolnicy opowiadali i prezentowali loty ptaków drapieżnych – Buby, Czesia, Filipa i Oskara.
Ptaki przelatujące tuż nad naszymi głowami wywołały duże emocje u dzieciaków!!!

Skip to content